Wstrzymywanie wytrysku

Wielu mężczyzn, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem, poszukuje rozwiązania dla swojego problemu m.in. poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które mają na celu opóźnić wytrysk. Przy każdym ćwiczeniu obowiązuje bezwzględnie ta sama zasada: musi być ono wykonywane regularnie i systematycznie, w przeciwnym razie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jednym ze sposobów na przedłużenie stosunku jest wstrzymywanie wytrysku. Opanowanie w ten sposób wytrysku może trwać do czterech tygodni, jednak uzyskanie całkowitej kontroli nad ejakulacją trwa nawet przez kilka miesięcy. Istnieją dwie główne metody wstrzymywania wytrysku – poprzez zatrzymywanie stymulacji i przez naciskanie penisa.

Pierwsza metoda wymaga dużej świadomości. Zdecydowanie nie należy przedtem stosować środków odurzających, ponieważ te zakłócają świadomość, a tym samym utrudniają przejęcie kontroli nad ejakulacją. Mężczyzna musi być świadomy poziomu swojego podniecenia seksualnego i gdy czuje, że podniecenie narasta, a wraz z nim nadchodzi wytrysk, powinien zatrzymać stymulację. Ta technika wstrzymywania wytrysku może być stosowana podczas masturbacji lub wraz z partnerką.

Naciskanie penisa to metoda, którą wygodniej stosować w trakcie masturbacji. Penis powinno się nacisnąć przez umieszczenie palca wskazującego i środkowego na spodzie penisa, a kciuka na jego górnej stronie. Można też naciskać podstawę penisa. Pomaga to zmniejszyć poziom podniecenia seksualnego. Ta metoda w późniejszej fazie bazuje na wyobraźni, ponieważ po opanowaniu ejakulacji przez naciskanie należy nauczyć się naciskać penisa silą swego umysłu podczas stosunku.

Ponieważ wstrzymywanie wytrysku najlepiej początkowo praktykować w ramach masturbacji, należy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim nie można dopuścić do tego, aby masturbacja była mechaniczna. Nie można również zbyt szybko zakańczać masturbacji – bez względu na to, jak wysoki jest poziom podniecenia seksualnego. Takie postępowanie tylko nasili problem z przedwczesnym wytryskiem, ponieważ utwierdza się wtedy nawyk szybkiego zaspokajania. Należy również pamiętać o tym, że nie wolno całkowicie wstrzymywać wytrysku, tzn. kończyć nagle masturbację, bez ejakulacji – takie powtarzające się, gwałtowne zahamowanie czynności seksualnych może doprowadzić nawet do nerwicy! Ponadto sperma cofa się wtedy do cewki moczowej i mamy do czynienia z tzw. wytryskiem wstecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *